Uzdrowisko Ustroń Infolinia +48 33 854 54 54 Rezerwacja Online MTA Uzdrowisko Ustroń na Facebook
Wersja angielskaWersja niemiecka

Pracownia densytometrii

Pracownia Densytometryczna świadczy usługi diagnozowania osteoporozy w oparciu o najnowszy, w pełni cyfrowy aparat LUNAR PRODIGI PRIMO. Wykonane badanie pozwala na dokonanie oceny gęstości mineralnej kości w obrębie szyjki kości udowej i kręgosłupa lędźwiowego. Możliwe jest także oszacowanie ryzyka złamania w perspektywie 10 lat. Badanie Total Body to ocena masy tkanki kostnej całego szkieletu, a dodatkowo tkanki tłuszczowej. Opcja morfometrii służy do określenia miejsca i rodzaju złamania kręgu.

Aparat LUNAR PRODIGI PRIMO pozwala na 10-krotną redukcję dawki promieniowania, cechuje się wysoką dokładnością, precyzją i pomaga kontrolować efekty leczenia. Badanie densytometryczne jest bezbolesne, trwa zaledwie kilka minut i nie wymaga specjalnych przygotowań ze strony badanego.

Osteoporoza zwana też „chorobą cywilizacyjną” to przewlekła choroba kości, w której postępujące osłabienie odporności mechanicznej kości prowadzi do wzrostu ryzyka złamań. Możemy zapobiegać jej schorzeniom i przez działania profilaktyczne powstrzymać to, co „nieuchronne”. Należy zwrócić uwagę, iż koszty późniejszej terapii skutków osteoporozy znacznie przewyższają koszty diagnostyki i profilaktyki.

Pracownia Densytometrii
Uzdrowiskowy Instytut Zdrowia
ul. Sanatoryjna 7, 43-450 Ustroń
Godziny otwarcia:
poniedziałek, czwartek godz. 8.30-14.30

Rejestracja:
w godzinach otwarcia pracowni pod nr telefonu: 33 856 57 90
Odbiór wyników:
Przychodnia Uzdrowiskowa: od poniedziałku do piątku w godzinach 8.0014.00

Gabinet Reumatologii i Leczenia Osteoporozy
poniedziałek, czwartek godz. 8.30-14.30

Przy Przychodni Uzdrowiskowej znajduje się PARKING PŁATNY w Kasie Uzdrowiskowego Instytutu Zdrowia.