Uzdrowisko Ustroń Infolinia +48 33 854 54 54 Rezerwacja Online MTA Uzdrowisko Ustroń na Facebook
Wersja angielskaWersja niemiecka

Pobyty długoterminowe w Uzdrowisku Ustroń

Jesteśmy jednym z największych kompleksów uzdrowiskowych w Polsce, który specjalizuje się w rehabilitacji pacjentów po chorobach i urazach. Teraz chcemy wykorzystać swoją wiedzę, umiejętności i bazę zabiegową, by zapewnić długoterminową opiekę osobom starszym. Długoterminową, czyli trwającą ponad 30 dni.
Naszym gościom zapewniamy profesjonalną opiekę lekarzy, pielęgniarek i fizjoterapeutów, a także codzienne zabiegi rehabilitacyjne.

Pobyty długoterminowe w Ustroniu to także recepta na samotność. Pobyt w Uzdrowisku Ustroń to czas spędzony w miłym towarzystwie, w atrakcyjnym miejscu, które ze względu na swoje położenie daje wiele możliwości organizowania wolnego czasu.

Specjalnie dla naszych gości przygotowaliśmy jedno z pięter w Sanatorium Równica. Nasze atuty to wygodne pokoje z pięknymi widokami i nowocześnie zaaranżowane wnętrza, dzięki którym nasi goście czują się komfortowo oraz otoczenie, które daje poczucie bezpieczeństwa.
Nad zdrowiem i dobrym samopoczuciem naszych gości czuwają pielęgniarka i lekarz. Codzienna rehabilitacja prowadzona jest przez wykwalifikowanych fizjoterapeutów – zapewniamy dwa zabiegi dziennie.

Do dyspozycji seniorów korzystających z pobytów długoterminowych jest także część wspólna – aneks kuchenny, gdzie można przygotować dodatkowe posiłki oraz sala telewizyjna, która daje możliwość wspólnego spędzania czasu. Na miejscu można skorzystać z gier i poczytać książki.

Wymagania formalne:

Zalecamy przesłanie wypełnionego formularza zwierającego informacje o stanie zdrowia pacjenta. 
Pobierz dokument - POBYT DŁUGOTERMINOWY (PDF).

Dokument w formacie PDF jest plikiem elektronicznym otwieranym i wyświetlanym przy użyciu programu Adobe Reader. Program ten jest darmowy i można go pobrać oraz zainstalować klikając tutaj.

Prosimy o przesłanie dokumentu do Uzdrowiska Ustroń przed przyjazdem:

  • drogą internetową: mailowo na adres: infolinia@uzdrowisko-ustron.pl,
  • lub listownie na adres: Biuro Obsługi Kuracjusza, ul. Sanatoryjna 7, 43-450 Ustroń.

Zakwaterowanie

  • w Sanatorium Równica (IX piętro) – zgodnie z dokonaną rezerwacją, minimalna długość pobytu to 30 dób, wszystkie pokoje z łazienką i telewizorami - wraz z całodziennym wyżywienie (wg diety) – 5 posiłków dziennie podawanych w Jadalni Sanatorium Równica lub w przypadku konieczności do pokoi

W ramach pobytu

  • rehabilitacja: 2 zabieg dziennie w cenie pobytu (1 zabieg z zakresu fizykoterapii, 1 zabieg z zakresu kinezyterapii) - zabiegi realizowane są od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni świątecznych
  • konsultacja lekarska z ordynacją zabiegów, całodzienny dyżur lekarski
  • całodobowa opieka pielęgniarska

Dodatkowo do dyspozycji seniorów

  • wstęp do uzdrowiskowego Kina Zdrój w cenie pobytu
  • możliwość korzystania z bazy zabiegowej Uzdrowiskowego Instytutu Zdrowia i kompleksowej oferty Uzdrowiska Ustroń z atrakcyjnymi rabatami – do dyspozycji gości są baseny solankowe oraz strefa zabiegowa Medical & SPA, podczas pobytu można skorzystać z konsultacji lekarzy specjalistów (Poradnia Kardiologiczna, Poradnia Neurologiczna, Poradnia Densytometryczna, Przychodnia Uzdrowiskowa) oraz bez skierowania i kolejek – z dodatkowych badań i diagnostyki
  • w Sanatorium Równica do dyspozycji naszych gości są biblioteka, jadalnia, kaplica ekumeniczna oraz kawiarnia Klub Kuracjusza

Cennik pobytów długoterminowych dla seniorów

  1 doba
(pobyt do 30 dni)
1 doba
(pobyt powyżej 30 dni)
pokój 1-osobowy 160 zł 144 zł
pokój 2-osobowy 140 zł 126 zł

Kontakt i rezerwacja miejsc

Infolinia tel. 33 854 54 54