Uzdrowisko Ustroń Infolinia +48 33 854 54 54 Rezerwacja Online MTA Uzdrowisko Ustroń na Facebook
Wersja angielskaWersja niemiecka

NOWY HARMONOGRAM ZAJĘĆ FITNESS

24, 25, 26, 31 grudnia oraz 1 i 6 stycznia - przerwa świąteczna! W tych dniach nie ma zajęć fitness!

  Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota
10.00           Tabata
Waldek
11.00           Streching Waldek
12.00           BootCamp Waldek
16.15 Zdrowy kręgosłup
Magda
    Fit Kuracjusz Magda    
17.00 Body Shape Asia ABS czyli brzuch jak marzenie / ABT czyli zgrabne uda, brzuch i pośladki
Zuzia
 Trening obwodowy - start do nart  Wojtek
 
     
18.00 Sztangi
Magda
JOGA
Agnieszka

Trampoliny Aleksandra
Tabata + Kriokomora Waldek    
18:00   Pierwsze kroki na siłowni - zajęcia dla początkujących   Pilates
grupa początkująca Dominika
 
19.00 Trampoliny
Aleksandra
Pilates
grupa średnio-zaawansowana Zuzia
Atak na cellulit Karolina
 Trampoliny Dominika  
20.00 Zumba fitness + Zumba toning
Aleksandra
Samoobrona dla kobiet Zumba fitness +Zumba toning
Aleksandra
   Sztangi
Waldek
 
20.00 Aqua aerobic Aqua aerobic Aqua aerobic
Aqua aerobic
   

Boot Camp NOWOŚĆ

To rodzaj treningu, który wywodzi się z metodologii amerykańskich treningów wojskowych. Trenować można zarówno na świeżym powietrzu, jak i na sali fitness. Treningi funkcjonalne Boot Camp to intensywne ćwiczenia wytrzymałościowe zwiększające siłę, motorykę mięśni, koordynację i możliwości organizmu. Zajęcia odbywają się w grupach pod okiem wykwalifikowanego trenera, ich rygor przypomina wojskowy trening. Zajęcia te są polecane osobom chcącym poprawić swoją wytrzymałość i spalić zbędną tkankę tłuszczową. To idealne zajęcia dla rowerzystów i biegaczy przygotowujących się do sezonu. Chcesz poczuć się jak żołnierz elitarnej jednostki? Przyjdź na nasze zajęcia.

Atak na cellulit NOWOŚĆ

To intensywne godzinne zajęcia ujędrniające ciało, wysmuklające sylwetkę i pomagające w zwalczaniu ?pomarańczowej skórki?. Zajęcia skoncentrowane są na treningu najbardziej podatnych na cellulit części ciała (uda, pośladki, brzuch).

Trening obwodowy czyli start do nart NOWOŚĆ

Zajęcia skierowane do osób przygotowujących się do sezonu zimowego, ale nie tylko. Na treningu będziemy wzmacniać mięśnie, koordynację i wytrzymałość, przydatną w narciarstwie zjazdowym i biegowym.
Trening polecany jest osobom o każdym poziomie zaawansowania. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonego trenera narciarstwa, współpracującego z SRS Czantoria.

Pierwsze kroki na siłowni NOWOŚĆ

Zajęcia odbywają się na siłowni, pod okiem dyplomowanego trenera personalnego. Mają one za zadanie pokazanie osobie początkującej, jak i średnio zaawansowanej jak korzystać poprawnie z urządzeń oraz sprzętu na siłowni. Trener zwróci uwagę na technikę wykonywania ćwiczeń oraz wytłumaczy jak korzystać z poszczególnych sterf cardio, maszyn oraz wolnych ciężarów.

Samoobrona dla kobiet NOWOŚĆ

Trening łączy różne dziedziny wiedzy, techniki i metody w celu zminimalizowania ryzyka i skutków napadu. Uczy także jak aktywnie podjąć obronę własną, nie doprowadzając do efektu „znieruchomienia”. Na zajęciach dowiecie się jak do obrony własnej wykorzystać przedmioty codziennego użytku. Torebka, plecak, klucze, parasolka, telefon stają się wówczas niezwykle pomocnymi narzędziami ułatwiającymi obronę przed napastnikiem. Podczas tych zajęć nauczymy Was jak można się w prosty sposób obronić się przed napastnikiem nieuzbrojonym jak i uzbrojonym. Nie uczymy atakować, uczymy unikać ataku.
Weź ze sobą mamę, córkę, koleżankę, przyjaciółkę, daj im szansę, aby również mogły czuć się bezpieczniej! Zajęcia prowadzi wykwalifikowany trener i pracownik mundurowy.

Pilates

Podstawą ćwiczeń Pilates jest wzmacnianie mięśni kręgosłupa, głębokich mięśni brzucha oraz mięśni dna miednicy. Dodatkowy efektem jest mobilizacja kręgosłupa oraz obręczy biodrowej. Wszystko to wpływa na poprawę sylwetki oraz harmonijny rozwój ciała. Pilates wysmukla i wzmacnia mięśnie oraz poprawia ich elastyczność. Ćwiczenia Pilates często nazywane są ćwiczeniami myślących ludzi. Jest to związane z tym, że należą do tzw. ćwiczeń Body&Mind. Zaangażowanie umysłu podczas ćwiczeń, pełna świadomość ruchu, oddechu i poczucie własnego ciała to cechy ćwiczeń, których celem jest pojednanie ciała i umysłu.

Sztangi

Sztangi to zajęcia fitness z wykorzystaniem sztang oraz prowadzone do rytmicznej muzyki. Trening polega na wykonywaniu popularnych ćwiczeń z obciążeniem (przysiadów ze sztangą, wyciskania sztangi w staniu, w leżeniu itd.) według pokazywanej przez instruktora choreografii. Sekwencje ruchów są układane tak, aby po kolei wzmacniać wszystkie partie ciała. Szczególny nacisk kładzie się na uda, pośladki, ramiona i barki. Celem tych zajęć fitness jest wzmocnienie mięśni i wymodelowanie ciała. Efekt uboczny ćwiczeń to utrata kalorii – godzinne zajęcia pozwalają spalić ok. 400-800 kcal w zależności od wybranego obciążenia i indywidualnych parametrów.

Trampoliny

Zajęcia na małej trampolinie poprawiają kondycję i wzmacniają praktycznie całe ciało (chociaż największy wycisk dostają nogi i korpus). Dzięki wykorzystaniu niestabilnego podłoża trening angażuje głęboko ukryte mięśnie, o których istnieniu przekonasz się może pierwszy raz w życiu. Chociaż na jednych zajęciach wykonujesz setki skoków, to mniej obciążasz stawy niż podczas skakania na skakance czy biegania. Trampoliny to trening kardio, polegający na ćwiczeniach wykonywanych w rytm muzyki. Ćwiczenia mogą być bardzo spokojne, polegające na lekkim kołysaniu się na trampolinie, bez wybijania się do góry lub podnoszące tętno (bieg w miejscu albo taniec). Mogą również polegać na skakaniu (obie stopy odrywają się od trampoliny), podczas którego wzmacniają się mięśnie brzucha, pośladków i nóg.

ABS czyli brzuch jak marzenie

Głównym celem tego treningu jest spalanie tkanki tłuszczowej i wyrzeźbienie mięśni brzucha.
Dlatego na trzydziestominutowe zajęcia składa się maksymalna ilość ćwiczeń na mięśnie górnej i dolnej części brzucha, mięśnie skośne, poprzeczne i mięśnie dolnego odcinka pleców.
Zajęcia kształtujące, wzmacniające i wyszczuplające brzuch.

ABT czyli zgrabne uda, brzuch i pośladki

ABT to skrót od abdominal, buttocks, thights czyli zestaw ćwiczeń na uda, pośladki i biodra, idealny do rzeźbienia i wzmacniania ciała. Głównym celem zajęć jest rozbijanie podskórnej tkanki tłuszczowej z okolicy bioder, pośladków i ud oraz ujędrnianie ciała. Dlatego te zajęcia to także skuteczna metoda walki z cellulitem. Ćwiczenia korzystnie wpływają na pobudzenie biegu limfy i usuwanie toksyn z przestrzeni międzykomórkowych. Podczas trzydziestominutowych zajęć trener i uczestnicy, skupiają się na dolnych partiach ciała, pośladkach i udach. Wszystkie ćwiczenia to ćwiczenia z własnym ciężarem ciała lub z małymi obciążeniami. Przy tego typu ćwiczeniach istotną kwestią jest technika wykonywanych ćwiczeń, ich poprawność, a także zachowanie właściwej postawy.

Zdrowy kręgosłup

To program ćwiczeń polecany dla każdego bez względu na wiek czy poziom aktywności fizycznej. Osobom, którym doskwierają bóle kręgosłupa, zajęcia te pomogą w zmniejszeniu nacisku na kręgi, ból zostanie zredukowany, a przykurczone grupy mięśniowe - rozciągnięte i rozluźnione. Ponadto odpowiednio dobrane ćwiczenia wzmocnią mięśnie pośladków, brzucha i pleców. Dla osób zdrowych, które prowadzą siedzący tryb życia, korzyścią będzie wzmocnienie szkieletu mięśniowego, poprawa sylwetki oraz samopoczucia.

KRIOKOMORA + TABATA

(osoby korzystające z kriokomory prosimy o przyjście 15 minut przed zajęciami)

Tabata to ekstremalny trening interwałowy, to nowy pomysł na szczupłą sylwetkę i świetną formę. Tabata zyskuje coraz większa popularność. Znana jest na świecie jako HIIT (High Intensity Interval Training), to ćwiczenia fitness, którzy odchudzają i spalają tłuszcz. Jeden cykl treningowy trwa 4 minuty.
Zobacz czym jest TABATA i jak wykonywać ćwiczenia.

AQUA AEROBIC

Miejsce: Uzdrowiskowy Instytut Zdrowia, basen solankowy ul. Sanatoryjna 7, 43-450 Ustroń
Uwaga: grupa max. 15 osób 

ZUMBA

To połączenie tańca i elementów fitness.

BODY SHAPE

Zrzuć z nami zbędne kilogramy i ciesz się zgrabną sylwetką. Zajęcia wzmacniają i ujędrniają wszystkie mięśnie - głównie brzuch, biodra, pośladki.

JOGA

Relaks, zdrowie i harmonia.

Cennik

Ważny od 1 września 2018 r.

Bilet jednorazowy
siłownia / sauna / basen solankowy / zajęcia fitness
17 zł
Konsultacja treningowa + trening
wprowadzający
120 zł
Konsultacja żywieniowa + konsultacja treningowa + trening wprowadzający 180 zł
Konsultacja żywieniowa 80 zł
Rodzaj karnetu 30 dni 90 dni
Karnet 4 wejścia
(siłownia / zajęcia fitness / basen solankowy / sauna)
64 zł -
Karnet 8 wejść
(siłownia / zajęcia fitness / basen solankowy / sauna)
120 zł -
Karnet 12 wejść
(siłownia / zajęcia fitness / basen solankowy / sauna)
168 zł -
Karnet poranny
(siłownia do godz. 14.00)
75 zł 195 zł
Karnet ACTIVE
(siłownia / zajęcia fitness)
129 zł 327 zł
Karnet ACTIVE PLUS
(siłownia / zajęcia fitness / basen solankowy)
149 zł 387 zł
Karnet ACTIVE SPA
(siłownia / zajęcia fitness / basen solankowy / sauna)
169 zł 447 zł
ACTIVE PERSONAL trening personalny Cena
Bilet jednorazowy 1 trening (60 minut) 100 zł
Karnet 8 treningów 720 zł
Karnet 12 treningów 960 zł

Wszystkie karnety (4/8/12 wejść oraz OPEN) są karnetami imiennymi!

15% rabatu na karnety dla studentów/uczniów do 26. roku życia, seniorów 60+
15% rabatu dla gości Uzdrowiska Ustroń
30% rabatu na kriokomorę - dotyczy Karnetów OPEN
Rabaty się nie łączą.
Na wszystkie zajęcia fitness obowiązują zapisy.
Bezpłatny parking dla posiadaczy karnetów.

Nie dokonujemy zwrotów wartości niewykorzystanych karnetów. Wyjątek dotyczy niemożliwości wykorzystania karnetu z przyczyn zdrowotnych, potwierdzonych zaświadczeniem lekarskim. W takim wypadku decyzję o zwrocie w wysokości 50% wartości niewykorzystanego karnetu podejmuje Kierownik UIZ. Warunkiem zwrotu jest przedstawienie paragonu lub faktury potwierdzającej zakup.