Uzdrowisko Ustroń Infolinia +48 33 854 54 54 Rezerwacja Online MTA Uzdrowisko Ustroń na Facebook
Wersja angielskaWersja niemiecka

Kinezyterapia

TRENING FUNKCJONALNY Z FIZJOTERAPEUTĄ (DO 45 MINUT)        

W pierwszym etapie przeprowadzany jest test taśm mięśniowo-powięziowych, na podstawie którego dobiera się odpowiedni trening według metody NEURAC. Łączy się go z treningiem na profesjonalnej platformie wibracyjnej, gdzie wibracje o odpowiednich i specyficznych parametrach powodują uaktywnienie nieomal wszystkich systemów naszego organizmu. Efektem treningu jest wzrost siły i wytrzymałości mięśni, kształtowanie i ujędrnianie ciała, poprawa krążenia krwi i limfy, redukcja tkanki tłuszczowej, redukcja cellulitu, poprawa gibkości i koordynacji ruchowej, zmniejszenie stresu i napięcia nerwowego.

ZAJĘCIA NA SALI FITNESS Z INSTRUKTOREM (DO 60 MINUT)

Trening aerobowy z wykorzystaniem urządzeń takich jak bieżnia, cykloergometr, wioślarz, „orbitrek” oraz profesjonalnej platformy wibracyjnej. Zajęcia poprawiające kondycję i ogólną sprawność, zmniejszające ból, mające na celu utratę zbędnych kilogramów.

ZAJĘCIA NA SALI FITNESS

Trening aerobowy z wykorzystaniem urządzeń takich jak bieżnia, cykloergometr, wioślarz, „orbitrek” oraz trening siłowy na zestawie typu ATLAS. Efektem treningu jest wzrost siły i wytrzymałości mięśni, kształtowanie i ujędrnianie ciała, redukcja tkanki tłuszczowej.

TERAPIA MANUALNA  (DO 45 MINUT Z BADANIEM)                          

Jest to specjalistyczna metoda diagnostyczno-terapeutyczna polegająca na stosowaniu specjalnych technik, działających bezpośrednio na stawy, a pośrednio na układ nerwowo-mięśniowy. Zabieg powodujący odzyskanie pełnej ruchomości, poprawę komfortu życia, większą funkcjonalność.

INDYWIDUALNA PRACA Z PACJENTEM Z WYKORZYSTANIEM METOD NEUROFIZJOLOGICZNYCH LUB KONCEPCJI PNF LUB MC KENZIE  (DO 60 MINUT Z BADANIEM)        

PLASTROWANIE DYNAMICZNE – KINESIOLOGY TAPING (DO 30 MINUT Z BADANIEM)       

Zabieg stanowiący cenne uzupełnienie metod fizjoterapeutycznych, przyczynia się do przywrócenia określonym strukturom ciała chorego normalnego funkcjonowania za pomocą specjalnych plastrów naklejanych bezpośrednio na skórę, aktywujących pracę mięśni oraz zmniejszających dolegliwości bólowe. Celem plastrowania dynamicznego jest wspieranie naturalnych procesów samoleczenia organizmu, normalizuje napięcie mięśniowe, poprawia mikrokrążenie.