Uzdrowisko Ustroń Infolinia +48 33 854 54 54 Rezerwacja Online MTA Uzdrowisko Ustroń na Facebook
Wersja angielskaWersja niemiecka

Gabinety masażu

Masaż jest jedną z najstarszych metod leczenia. Wywodzi się z Indii i Chin, gdzie stanowił część rytuału religijnego. Pierwsze wzmianki o masażu zapisane zostały już w papirusach egipskich, natomiast pierwszy dokładny opis znajduje się w księdze Kung-Fu z 3000 roku p.n.e. W czasach kiedy medykami byli kapłani, zalecali jego stosowanie podczas spełniania kultu religijnego. Z biegiem lat nabrał on jednak coraz większego znaczenia leczniczego. Pojęcie masaż pochodzi od greckiego słowa „massein”, które charakteryzuje czynność „ugniatania” i połączone je z łacińskim słowem „manus” znaczącym ręka.

Zapraszamy do Gabinetów masażu, w których wykonywane są oprócz masaży klasycznych (leczniczych), również masaże relaksacyjne, z użyciem czekolady, masaże ciepłymi aromatycznymi świecami, olejami oraz manualne masaże limfatyczne. Masaże poprawiają komfort życia poprzez ulgę w bólu, rozluźnienie mięśni całego ciała, poprawę funkcji ruchowych, działają relaksująco, pozwalają na uzyskanie lepszego samopoczucia. Masaże limfatyczne pozwalają usuwać zastoje żylne i limfatyczne, to także profilaktyka powikłań związanych ze stanami zapalnymi.

MASAŻ KLASYCZNY – 30 MINUT/60 MINUT 

Masaże klasyczny to zespół różnych zabiegów manualnych, które w sposób mechaniczny, przez powierzchnię ciała działają na skórę, tkankę podskórną, mięśnie, torebki stawowe i więzadła, a także w postaci zmian odruchowych na układ krążenia, nerwowy, wewnątrzwydzielniczy do narządów wewnętrznych włącznie. To także ulga w bólu, poprawa samopoczucia, poprawa funkcji ruchowych i rozluźnienie mięśni.

MASAŻ RELAKSACYJNY – 45 MINUT    

Masaż relaksacyjny niweluje stres oraz związane z nim dolegliwości takie jak: bóle głowy i pleców, jak również zaburzenia koncentracji, depresję, czy też ogólne wycieńczenie organizmu. Dodatkowo pobudza mięśnie, skórę i układ krążenia, wspaniale oddziałuje na układ nerwowy, równoważy wysyłane przez ciało negatywne reakcje na stres, likwiduje mimowolne napięcie mięśni, przywraca prawidłowy rytm serca, właściwe krążenie i ciśnienie krwi, a nawet pomaga w walce z bezsennością.

MASAŻ LIMFATYCZNY MANUALNY CZĘŚCIOWY 

GÓRNA PARTIA CIAŁA LUB DOLNA PARTIA CIAŁA  45 MINUT

MASAŻ LIMFATYCZNY MANUALNY CAŁEGO CIAŁA – 80 MINUT

Masaż ten pobudza układ mięśniowy poprzez delikatny ucisk. Wspomaga przepływ limfy, pracę węzłów chłonnych, wpływa na usuwanie toksyn z organizmu. To również doskonały sposób zapobiegania chorobom wynikających z obrzęków zastoinowych, zapalnych i chłonnych. Efektem zabiegu jest rozszerzenie się naczyń krwionośnych i limfatycznych, zmniejszenie zastojów żylnych i limfatycznych.

MASAŻ GORĄCYMI, AROMATYCZNYMI OLEJAMI  50 MINUT

Masaż olejami w wyjątkowy sposób łączy wiele technik wschodnich z aromaterapią i pielęgnacją ciała szlachetną mieszanką olejków naturalnych. Relaksujące masaże przenoszą zmysły w krainę pachnącej przyjemności i odsuwają w dal wszelkie troski.

MASAŻ PNEUMATYCZNY  DRENAŻ LIMFATYCZNY – 45 MINUT

Masaż ten wpływa na rozszerzenie się naczyń krwionośnych i limfatycznych, przyśpiesza dostarczanie substancji odżywczych, usuwa produkty przemiany materii, zmniejsza zastoje żylne i limfatyczne. Zabieg ten jest elementem odnowy biologicznej i kosmetyki.

MASAŻ PNEUMATYCZNY – WYSZCZUPLAJĄCY Z SERUM KOFEINOWYM

Masaż wykonywany na serum kofeinowym o działaniu antycellulitowym, pomaga w utrzymanie jędrności skóry.

Masaż pneumatyczny wpływa na rozszerzenie się naczyń krwionośnych i limfatycznych, przyśpiesza dostarczanie substancji odżywczych, usuwa produkty przemiany materii, zmniejsza zastoje żylne i limfatyczne. Zabieg ten jest elementem odnowy biologicznej i kosmetyki. 

MASAŻ BAŃKĄ CHIŃSKĄ

Masaż ujędrniający na brzuch, uda, pośladki i plecy.

MASAŻ GORĄCYMI KAMIENIAMI – LITOTERAPIA

Masaż kamieniami jest niezwykle przyjemny i doskonale relaksuje. Masaż wskazany jest dla każdego, kto potrzebuje wyciszenia, głębokiego relaksu i odprężenia. Działanie relaksacyjne masażu oparte jest przede wszystkim o dotyk i ciepło. Rozgrzanymi do około 50 st. C bazaltowymi kamieniami masuje się całe ciało. Zabieg trwa ok. 75 min.

MASAŻ GŁOWY

Masaż głowy pozwala pozbyć się bólów głowy, uspokoić nerwy, zrelaksować się, poprawić ukrwienie skóry. Masaż, ten wykonywany miejscowo, rozluźnia całe ciało. Dzięki rozluźnieniu spiętych mięśni przynosi relaks fizyczny.

SAUNA W POŁĄCZENIU Z MASAŻEM LODEM

Przebywanie w strefie saun to same korzyści dla naszego organizmu. To możliwość odzyskania sił witalnych, poprawa krążenia, rozluźnienie mięśni, pobudzenie układu odpornościowego, a także pobudzenie układu hormonalnego (wydzielane są endorfiny, dzięki czemu czujemy się odprężeni). Sauna stwarza idealną przestrzeń odnowy biologicznej i duchowej, jest doskonałym rozwiązaniem w dzisiejszym natłoku pracy, wystarczy 20 minut by poczuć diametralną różnicę. Teraz proponujemy połączenie ciepła z zimnem. Masaż lodem ma zastosowanie nie tylko w fizjoterapii, ale również w sporcie i odnowie biologicznej. Po wytężonym wysiłku pozwala szybko i efektywnie zregenerować mięśnie, stawy i więzadła. Jego atrakcyjność polega na połączeniu stymulacji zimnem i masażem. Dzięki masażowi lodem po wizycie w saunie, wzrasta dodatkowo tempo przemiany materii. Masaż lodem pobudza krążenie krwi i limfy, nadaje skórze jędrność, modeluje sylwetkę, działa antycellulitowo. Hartuje organizm.