Uzdrowisko Ustroń Infolinia +48 33 854 54 54 Rezerwacja Online MTA Uzdrowisko Ustroń na Facebook
Wersja angielskaWersja niemiecka

Uzdrowisko Ustroń zaprasza na seans filmowy

W Kinie Zdrój w Ustroniu znowu będzie można oglądać filmy! Po 8 latach przerwy Uzdrowisko Ustroń reaktywuje Kino na Zawodziu. 29 czerwca o godzinie 18.00 będzie można zobaczyć film w reż. Jana Jakuba Kolskiego pt. „Serce, serduszko”. Gościem specjalnym podczas inauguracyjnego pokazu będzie producent filmu Wiesław Łysakowski. Wstęp na pokaz jest bezpłatny – wejściówki można odebrać w kasie Uzdrowiskowego Instytutu Zdrowia (ul. Sanatoryjna 7, Ustroń Zawodzie) oraz w Informacji Turystycznej na Rynku.

Kino Zdrój powraca do Ustronia po 8 latach przerwy. Jego uroczyste otwarcie odbyło się 12 kwietnia 1996 r., w ówczesnym Zakładzie Przyrodoleczniczym na Zawodziu. Właścicielem kina była Grażyna Bartosz, później kino prowadził Mariusz Łapiński. Kino Zdrój utrzymało się na rynku 14 lat, ale, jak to często bywa w przypadku instytucji kultury, nie było rentowne. 30 grudnia 2010 r. odbył się ostatni seans. Poprzednie kino – „Uciecha” – działało w centrum Ustronia już przed II wojną światową. I zostało zlikwidowane w 1995 r. 

Reaktywowane kino Zdrój będzie działało podobnie do kin studyjnych, będzie z założenia kameralne i ambitne. Uzdrowisko Ustroń zaprasza na seanse zarówno kuracjuszy, jak i turystów i mieszkańców Ustronia. O kolejnych planowanych projekcjach będzie można się dowiedzieć na stronie www.uzdrowisko-ustron.pl

Pierwsza po przerwie projekcja w Kinie Zdrój będzie także okazją do spotkania z producentem między innymi filmu pt. „Serce, serduszko” – Wiesławem Łysakowskim. W swoim dorobku ma takie filmy jak: „Chce się żyć” (reż. M. Pieprzyca), „Zabić bobra” (reż. J. J. Kolski), „Prosta historia o miłości” (reż.  A. Jakubik), oraz „Trzy siostry T” (reż. M. Kowalewski). Był także kierownikiem produkcji filmów: „Chce się żyć”, „Wojna żeńsko-męska”, „Wenecja”, „Idealny facet dla mojej dziewczyny”, „Lejdis” oraz wielu seriali i innych filmów fabularnych. Zaplanowany na pierwszy pokaz film „Serce, serduszko” otrzymał Nagrodę Krytyków Chicagowskich na Festiwalu Filmu Polskiego w Ameryce.