Uzdrowisko Ustroń Infolinia +48 33 854 54 54 Rezerwacja Online MTA Uzdrowisko Ustroń na Facebook
Wersja angielskaWersja niemiecka

Wielki Finał Ligi Biegów Górskich Dare2B w Ustroniu!

Już za niespełna 1,5 miesiąca odbędzie się po raz pierwszy w Ustroniu Finał i Wielka Gala Ligi Biegów Górskich Dare2B. W ten sposób, 26 listopada Ustroń stanie się polską stolicą biegów górskich.

W ramach zawodów finałowych rozegrane zostaną IV etapowe zawody na stokach Czantorii Wielkiej. W tym dniu do Ustronia zawitają najlepsi polscy biegacze górscy oraz goście z zagranicy, by rozstrzygnąć całoroczną walkę o tytuł najlepszego zawodnika sezonu 2016.

Warto podkreślić iż zawody te pomimo swej elitarności mają charakter otwarty tzn. że praktycznie każdy miłośnik biegania może spróbować swych sił i zdobyć czterokrotnie Czantorię. Zadane to nie będzie oczywiście łatwe na co wskazuje już sama nazwa: Górska Masakra - Eliminator...

Wyjątkowa formuła tych zawodów powoduje iż w każdej z serii odpadać będzie 25% najsłabszych - tak więc szansę na czterokrotne zdobycie szczytu będą mieli tylko ci najlepsi. Jednak już sam udział i wbiegnięcie choć raz na szczyt będzie dowodem siły i charakteru. 

W ramach wpisowego wszyscy zawodnicy otrzymają przepiękny pamiątkowy medal i specjalne dedykowane na to wydarzenie wysokogatunkowe opaski na głowę renomowanej polskiej firmy Attiq a najlepsi powalczą o nagrody finansowe i rzeczowe.

Przewidziane są także liczne nagrody niespodzianki oraz biegi dla dzieci.

Po zawodach na terenie Uzdrowiska Ustroń w Hotelu Wilga*** odbędzie się Wielka Gala Ligi Biegów Górskich, gdzie zostaną nagrodzeni wszyscy najlepsi zawodnicy Polskiej Ligi Biegów Górskich sezonu 2016. Będzie istniała także możliwość wykupienia biletów na udział dla osób z zewnątrz, którzy chcieliby przy dobrej kuchni i muzyce poznać bliżej najlepszych polskich zawodników w tej coraz popularniejszej dyscyplinie sportowej.

Na spotkaniu nie zabraknie gwiazd polskich biegów górskich takich jak: Marcin Świerc, Natalia Tomasiak, Bartosz Gorczyca, Ewa Majer i wielu innych znakomitych gości.

Liczymy także na spore grono kibiców i już teraz zapraszamy 26 listopada w okolice dolnej stacji kolejki na Czantorię oraz na Galę - mamy nadzieję że emocje sportowe sięgną tego dnia zenitu. 

Partnerami strategicznymi zawodów jest Uzdrowisko Ustroń oraz Miasto Ustroń a głównym partnerem technicznym Kolej Linowa Czantoria.

Głównym sponsorem tytularnym Ligi jest brytyjska marka odzieży dla aktywnych Dare2B.

Więcej informacji o zawodach na stronie www.gorskamasakra.pl oraz na www.biegigorskie.pl oraz FB wydarzenia