Uzdrowisko Ustroń Infolinia +48 33 854 54 54 Rezerwacja Online MTA Uzdrowisko Ustroń na Facebook
Wersja angielskaWersja niemiecka

Uzdrowisko Ustroń na targach turystycznych w Berlinie 

„Największe targi turystyczne”, „ważne wydarzenie dla przedstawicieli z branży”, „atrakcja dla tysięcy zwiedzających”, „najważniejsza platforma biznesowa dla produktów turystycznych” – to tylko niektóre z opinii, które pojawiły się na temat tegorocznych  targów ITB w Berlinie. Wśród polskich firm promujących polską turystykę medyczną w stolicy Niemiec, byli również przedstawiciele Uzdrowiska Ustroń.

Zdaniem Bartosza Sadowskiego, prezesa Uzdrowiska Ustroń,  polskie placówki zdrowotne mają przygotowane wyjątkowe oferty dla zagranicznych turystów. – O atrakcyjności naszych usług świadczą nie tylko wysoka jakość i szeroka gama, ale również usługi terapeutyczne niedostępne w innych krajach – podkreśla prezes Sadowski. – Jesteśmy przygotowani pod względem merytorycznym i organizacyjnym do obsługi pacjentów zagranicznych – zapewnia.

Rocznie z usług Uzdrowiska Ustroń korzysta około 700 zagranicznych gości. Obecnie Uzdrowisko Ustroń przygotowuje dla kuracjuszy z innych krajów kompleksową ofertę z zakwaterowaniem, wycieczkami, zakupami oraz usługami pozamedycznymi. – Staramy się by nasza oferta była „szyta na miarę” – podkreśla prezes Uzdrowiska Ustroń.

Przedstawiciele polskich firm medycznych wzięli udział w targach w ramach projektu promującego turystykę medyczną do Polski. Projekt jest współfinansowany ze środków rządowych i unijnych. Organizatorem polskiego stoiska narodowego była Polska Organizacja Turystyczna. Na polskim stoisku narodowym można było znaleźć strefę zwiedzania, odkrywania i rozrywki, aktywnego wypoczynku, eko i dobrego jedzenia, turystyki medycznej, wypoczynku i relaksu oraz strefę ogólną.

Berlińskie Targi ITB są jedną największych imprez turystycznych na świecie. Poszczególne firmy prezentują swoją ofertę turystyczną na stoiskach narodowych. O randze imprezy świadczą statystyki, które z roku na rok są coraz bardziej imponujące. Tegoroczne targi turystyczne odwiedziło ponad 175 tysięcy ludzi. Na imprezie akredytowało się ponad 5 tys. dziennikarzy z całego świata oraz  350 blogerów z 29 krajów. Hale, w których odbywały się targi wypełniło 10 tys.  wystawców z pięciu kontynentów.

Przedsiębiorstwo Uzdrowiskowe „Ustroń” SA, w rankingu „Skrzydła zdrowego biznesu” przygotowanym przez firmę BISNODE POLSKA, znalazło SIĘ wśród najlepszych polskich placówek szpitalnych. Spółka uplasowała się na 6 miejscu w Polsce wśród szpitali mających przychody
na poziomie od 51 do 100 mln złotych rocznie.

 Uzdrowisko Ustroń jest jednym z największych w Polsce. Średnio przyjmuje rocznie około 30 tys. pacjentów.

Ustroń, 23 marca 2015