Uzdrowisko Ustroń Infolinia +48 33 854 54 54 Rezerwacja Online MTA Uzdrowisko Ustroń na Facebook
Wersja angielskaWersja niemiecka

 Otwarcie Sezonu Uzdrowiskowego!

Recital Justyny Steczkowskiej, bieg dookoła Doliny Wisły im. Bolko Kantora, koncerty zespołu VOX oraz orkiestry dętej miasta Kalety - to tylko niektóre z atrakcji które przygotowano z okazji otwarcia kolejnego sezonu uzdrowiskowego w Ustroniu. W najbliższy weekend w mieście odbędzie się szereg imprez nie tylko dla kuracjuszy. Przedsiębiorstwo Uzdrowiskowe Ustroń SA jest jednym z organizatorów Otwarcia Sezonu Uzdrowiskowego.

- Ten weekend jest dla nas symboliczny. Jak wiadomo sezon uzdrowiskowy trwa przez cały rok. Dlatego traktujemy tę imprezę jako święto wszystkich kuracjuszy dochodzących tu w Ustroniu do zdrowia – podkreśla Bartosz Sadowski, prezes Uzdrowiska Ustroń. Cykl imprez z okazji Otwarcia Sezonu Uzdrowiskowego rozpocznie się już w najbliższy piątek, tj. 19 czerwca br. w galerii „Muflon”, gdzie zostanie otwarta wystawa festiwalu „Kręgi Sztuki” -  „Wolność na B1”.  Zaprezentowane zostaną na niej prace artystów z Polski, Czech, Węgier i Słowacji.

Jak co roku, głównym punktem uroczystości będzie barwny korowód, który wyruszy sprzed sanatorium „Równica” na ustroński rynek. Tam otwarcie sezonu uzdrowiskowego uświetnią koncerty zespołów VOX oraz Ela i Chłopcy. Następnie dla zgromadzonej publiczności wystąpi kabaret Ciach. Kolejnym punktem imprezy jest koncert zespołu Hatbreakers. Zwieńczeniem dnia będzie recital Justyny Steczkowskiej w Amfiteatrze.

Podczas weekendu nie zabraknie również atrakcji dla sportowców.  W niedzielę z myślą o  „porannych ptaszkach” a jednocześnie prawdziwych „twardzielach” zorganizowano bieg dookoła Doliny Wisły im. Bolko Kantora. Zawodnicy będą mieli do pokonania trasę liczącą ponad 60 km. Osoby, które preferują rywalizację intelektualną z pewnością zainteresuje turniej szachowy kuracjuszy o puchar Burmistrza Miasta Ustroń, turniej pokazowy miasto – uzdrowisko, a następnie szachowy turniej mistrzów. Organizatorzy serdecznie zapraszają również na Rajd Nordic Walking o puchar prezesa Przedsiębiorstwa Uzdrowiskowego „Ustroń”. O godzinie 11 odbędzie się koncert ER „Równica”. Z kolei popołudnie będzie niezwykle muzykalne za sprawą dziewczęcego zespołu saksofonistek z Luhaczowic oraz zespołu Amadeus Trio. Na zakończenie imprezy, zostaną ogłoszone wyników turniejów szachowych oraz biegu dookoła Doliny Wisły.

Uroczysta inauguracja otwarcia sezonu uzdrowiskowego to coroczna tradycja miasta Ustroń. W zeszłym roku na imprezie wystąpiły takie zespoły jak Old Metropolian Band, The Red Quaitars. Uroczystość jest także idealną możliwością do zaprezentowania lokalnego rękodzieła mieszkańców. Co roku staje tu wiele straganów z lokalnymi produktami.

 Uzdrowisko Ustroń jest jednym z największych kompleksów uzdrowiskowych w Europie. 

Z usług placówki korzysta średnio 30 tysięcy osób rocznie. Od kilku lat Uzdrowisko konsekwentnie zmienia swój wizerunek kładąc coraz większy nacisk na rozwój lecznictwa rehabilitacyjnego. I tak z roku na rok  przybywa pacjentów korzystających z tego typu usług.  W 2011 roku było ich niespełna 2,4 tys. , rok później już ponad 3,1 tys., a w 2013 roku ponad 5 tys. W ubiegłym roku z różnego rodzaju zabiegów rehabilitacyjnych w Uzdrowisku Ustroń skorzystało 6 tys. pacjentów, a w tym roku 6,5 tys.

Uzdrowisko Ustroń dysponuje m.in.: 6 salami do kinezyterapii , 28 stanowiskami do zabiegów z użyciem naturalnej borowiny, 17 stanowiskami do masażu, 50 wannami do hydroterapii i balneoterapii oraz 20 stanowiskami do monitorowanego treningu kardiologicznego.

Wstęp na wszystkie imprezy, w tym na koncert Justyny Steczkowskiej w ustrońskim amfiteatrze jest bezpłatny. Szczegółowy program Otwarcia sezonu Uzdrowiskowego Ustroń 2015 można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Miasta w Ustroniu -> kliknij.

Ustroń, 16 czerwca 2015