Uzdrowisko Ustroń Infolinia +48 33 854 54 54 Rezerwacja Online MTA Uzdrowisko Ustroń na Facebook
Wersja angielskaWersja niemiecka

Otwarcie Sezonu Uzdrowiskowego 2017

Trwają przygotowania do Otwarcia Sezonu Uzdrowiskowego 2017! Tegoroczne wydarzenie ma szczególny charakter - w tym roku przypada bowiem 50-lecie rozpoczęcia budowy dzielnicy Zawodzie oraz 50-lecie nadania miastu statusu uzdrowiska. Wśród wielu wydarzeń, na jedno czekamy szczególnie - to premiera filmu "Uzdrowisko. Architektura Zawodzia". Jednym ze sponsorów filmu jest Uzdrowisko Ustroń. 

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM OTWARCIA SEZONU UZDROWISKOWEGO

Korowód i premiera filmu

Tradycyjnie już za rozpoczęcie sezonu uznać można barwny korowód kuracjuszy i pracowników Uzdrowiska Ustroń, który w sobotę 17 czerwca o godzinie 14.00 wyruszy sprzed Sanatorium „Równica”. Wcześniej będzie można przed Równicą posłuchać koncertu orkiestrę dętej.

Trasa przejścia korowodu: ul. Sanatoryjna, ul. Szpitalna, ul. Grażyńskiego, rondo Miast Partnerskich, ul. 3 Maja, Rynek (prezentacje uczestników korowodu).

O godzinie 15.00 na Rynku otwarcia sezonu uzdrowiskowego dokonają Burmistrz i przedstawiciele Sanatoriów. 

W Amfiteatrze w Ustroniu o godz. 18.00 wystąpi zespół AVOKADO, a godzinę później odbędzie się projekcja filmu "Uzdrowisko. Architektura Zawodzia"

Zwiastun filmu, na którego pokaz czekamy z niecierpliwością można zobaczyć TUTAJ Uzdrowisko Ustroń jest jednym ze sponsorów filmu, a jego obiekty - Sanatorium Równica i piramidy - jednymi z bohaterów. Reżyserem filmu jest Ewa Trzcionka, redaktor naczelna magazynu Design Alive, a producentem i pomysłodawcą Mateusz Bielesz, mieszkaniec Ustronia, zafascynowany Zawodziem. 

Wieczór zakończy koncert zespołu Perfect. 

Dzień otwarty basenów solankowych i wspólne bieganie w szczytnym celu

18 czerwca zapraszamy wszystkich do skorzystania z basenów solankowych. Od godziny 10.00 do 20.00 otwieramy je dla wszystkich! Wejście o każdej pełnej godzinie (ok. 50 osób).

Na naszych gości będzie czekało sporo atrakcji, ale przede wszystkim w tym dniu Biegamy dla Stowarzyszenia Można Inaczej. Naszym celem jest przebiegnięcie na bieżniach jak największej liczby kilometrów. Do dyspozycji biegaczy oddajemy 4 bieżnie i 6 godzin czasu (godz. 10.00-16.00). Każdy przebiegnięty kilometr to jedna wejściówka na basen dla podopiecznych Stowarzyszenia Można Inaczej. Liczymy, że zaproszenie do udziału w akcji przyjmie wielu znamienitych gości. Wszystkich już dziś zapraszamy do podjęcia wyzwania! Liczy się każdy kilometr!

W tym dniu zachęcamy także do zwiedzania bazy zabiegowej Medical Spa oraz nowej strefy fitness wyposażonej w nowoczesny sprzęt marki Technogym.

Strefa fitness:

  • Strefa wolnych ciężarów
  • Strefa cardio
  • Strefa treningu funkcjonalnego
  • Brama do treningu obwodowego 

Z powstającej właśnie strefy fitness będą korzystać nasi pacjenci (między innymi po zabiegach krioterapii ogólnoustrojowej) oraz goście Uzdrowiska Ustroń korzystający z pobytów Medical & SPA - Pakiety Prestige. Od połowy czerwca strefa będzie również otwarta dla gości z zewnątrz. To jedna z najnowocześniejszych siłowni w regionie.