Uzdrowisko Ustroń Infolinia +48 33 854 54 54 Rezerwacja Online MTA Uzdrowisko Ustroń na Facebook
Wersja angielskaWersja niemiecka

Otwieramy baseny solankowe dla gości Uzdrowiska Ustroń

Dobiega końca modernizacja basenów solankowych w Uzdrowiskowym Instytucie Zdrowia. Od 20 lutego z nowoczesnych basenów będą mogli skorzystać goście i kuracjusze Uzdrowiska Ustroń. Już dzisiaj zachęcamy do zaplanowania pobytu i rezerwacji terminu. 

Rok 2017 przyniesie gościom Uzdrowiska Ustroń, ale także mieszkańcom Ustronia i turystom odwiedzającym to miasto, sporą niespodziankę. Po kilku miesiącach prac, w lutym, zakończy się modernizacja niezwykle popularnych, cenionych i największych w Europie basenów solankowych. Inwestycja polega na kompleksowej modernizacji hali basenowej (znajdują się tu 4 baseny – 2 duże i 2 mniejsze), strefy szatni oraz technologii basenowej wraz z atrakcjami.  Modernizacja dotyczy również podbasenia, czyli tej części która na co dzień nie jest widoczna dla gości. Tam zainstalowana zostanie najnowocześniejsza technologia basenowa.  Dodatkowo prowadzona jest również termomodernizacja (wymiana okien w całym budynku oraz modernizacja stropu) Uzdrowiskowego Instytutu Zdrowia.

Efekty trwającej modernizacji będą widoczne już po przekroczeniu progu strefy basenów. Pierwsza zmiana to nowa aranżacja pomieszczeń – przebudowane zostaną

szatnie znajdujące się przy basenach. Skorzystają osoby niepełnosprawne, które będą miały łatwiejszy dostęp do basenów. Wszyscy goście Uzdrowiskowego Instytutu Zdrowia, nie tylko kuracjusze, będą mieli do dyspozycji nowy system kontroli dostępu. 

Baseny solankowe to podstawa zabiegów z kinezyterapii. Osoby, które znały już ustrońskie baseny solankowe, teraz skorzystają z dodatkowych atrakcji – kąpieli wirowych i perełkowych oraz hydromasaży. W obrębie basenu znajdować się będzie również minitężnia solankowa zasilana solanką o stężeniu 5-9% (tutaj będą się odbywały inhalacje). 

Dzięki prowadzonym pracom kompleks basenowy zostanie połączony ze strefą saun (strefę tworzą sauna ziołowa, parowa, sucha oraz infrared) oraz z komorą kriogeniczną (temperatura -130 stopni C). W obrębie kriokomory modernizowane są szatnie oraz strefy higieniczne. 

Dodatkowo na powierzchni ponad 200 m2 powstanie nowoczesna strefa fitness ze strefą cardio, strefą treningu funkcjonalnego oraz strefą wolnych ciężarów. W połączeniu z bazą zabiegową Medical & Spa Prestige Club powstanie kompleks, dzięki któremu Uzdrowisko Ustroń będzie w stanie zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających gości i pacjentów. Miłośnicy aktywnego trybu życia mogą się spodziewać w nadchodzącym roku urozmaiconej i bardzo atrakcyjnej oferty zajęć sportowych. 

Baseny w Uzdrowiskowym Instytucie Zdrowia wypełnione są solanką o stężeniu 4%. Solanka, która wydobywana jest w Ustroniu z dwóch odwiertów U3 i U3A, jest 11-procentową wodą chlorkowo-sodowo-wapniową, żelazistą, jodkową, fluorkową, co oznacza, że zawiera ona wysokie stężenie chlorku sodu (średnio 95,3 g/dm3) oraz wapnia (średnio 10,5 g/dm3), żelaza (średnio  26,1 mg/dm3), jodu (średnio 15,5 mg/dm3 ) i fluoru (średnio 2,8 mg/dm3). Dzięki temu stężeniu ustrońska solanka zaliczana jest do wód o działaniu terapeutycznym. 

Modernizacja hali basenów solankowych podniesie standard usług świadczonych przez Uzdrowiskowy Instytut Zdrowia. Systematycznie zmieniają się także gabinety zabiegowe w strefie, gdzie realizowane są zabiegi z zakresu balneoterapii (kąpiele solankowe i zabiegi borowinowe) i fizykoterapii. Nowoczesne gabinety przyjmą pierwszych kuracjuszy w połowie 2017 roku. Modernizacja tej części Uzdrowiskowego Instytutu Zdrowia oznacza także zakup nowego i nowoczesnego sprzętu dla całej bazy zabiegowej. Będący do tej pory wizytówką UIZ – Medical & SPA Prestige Club zaproponuje swoim gościom nowe zabiegi, m.in. wykonywane w oparciu o własną linię kosmetyków (Pelokosmetyki Uzdrowiska Ustroń).  

Baseny solankowe w liczbach:

  • kubatura hali basenowej 6300 m3
  • powierzchnia siłowni 230 m2
  • łączna powierzchnia szatni 240 m2 + szatnie przy kriokomorze 200 m2