Uzdrowisko Ustroń Infolinia +48 33 854 54 54 Rezerwacja Online MTA Uzdrowisko Ustroń na Facebook
Wersja angielskaWersja niemiecka

Nowoczesna Strefa fitness zaprasza!

Uzdrowiskowy Instytut Zdrowia kolejny raz w tym roku zaskakuje swoich gości! Tym razem wszystkie osoby dbające o formę fizyczną i miłośników zdrowego stylu życia zaprasza do skorzystania z nowo otwartej Strefy fitness. To najnowocześniejsza w regionie siłownia o powierzchni ponad 200 m2. 

Oficjalnie nowa Strefa fitness zainaugurowała swoją działalność 18 czerwca podczas DNIA OTWARTEGO. Wszystcy zainteresowani mogli nie tylko obejrzeć nowy sprzęt, ale także wyprobować go i porozmawiać z trenerami personalnymi. Chętnych nie brakowało. Dodatkowo, na czterech bieżniach mechanicznych zorganizowaliśmy akcję BIEGAMY-POMAGAMY. Przez 6 godzin, kilkudziesięciu biegaczy pokonało w sumie 190 km. Każdy kilometr zamieniliśmy na bezpłatną wejściówkę na basen solankowy dla podopiecznych ustrońskiego Stowarzyszenia Można Inaczej. Dzieci i młodzież skorzystają z tych wejściówk już podczas wakacji. 

Nowczesna strefa fitness to jednak nie tylko bieżnie mechaniczne. 

Strefę fitness tworzą:

  • siłownia: strefa cardio, strefa maszyn z obciążeniem stosowym, strefa wolnych ciężarów i urządzenia wielofunkcyjne
  • sala fitness

Strefa cardio

2 cykloergometry pionowe
Rower 3 w 1, który dzięki innowacyjnemu uchwytowi, Bike Excite+ oferuje trzy warianty pozycji treningowej, dopasowane do potrzeb każdego użytkownika: opcja standardowa, opcja roweru miejskiego i opcja wyścigu. 

2 cykloergometry poziome 
Duża liczba dostępnych funkcji, sprawia że Recline Excite zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów. Wybór tego roweru jest znakomitym rozwiązaniem również dla osób starszych, borykających się z problemami z kręgosłupem i dla tych z ograniczoną mobilnością. Ćwiczenia na Recline Excite wykonuje się w pozycji półleżącej, co umożliwia odbycie umiarkowanego treningu cardio bez ryzyka przeciążania pleców czy stawów

3 orbitreki
Urządzenie umożliwia przeprowadzenie pełnego treningu wzmacniającego wydolność sercowo-naczyniową, bez względu na wiek czy stopień zaawansowania. Ćwiczenia na Synchro Excite+ pozwalają na redukcję tkanki tłuszczowej, poprawę koordynacji oraz wzmocnienie mięśni i stawów.

4 bieżnie
Sprzęt wyposażony jest w system zabezpieczający IN MOTION. Dzięki temu, użytkownik jest informowany o ruchu pasa biegowego, poprzez wyraźnie widoczne czerwone światło umieszczone na lewym uchwycie. Urządzenie wyposażono również w Runner Detection System – system wykrywania użytkownika. Bieżnia „czuje” czy ktoś znajduje się na pasie biegowym. Jeśli nie, bieżnia automatycznie się wyłącza. Wykonana w sposób gwarantujący odpowiednią amortyzację, dzięki czemu bieżnia jest bezpieczna dla stawów i mięśni nóg. 

Wszystkie te urządzenia posiadają ledowe wyświetlacze oraz szereg wbudowanych programów treningowych. Każde urządzenie umożliwia aktualny pomiar tętna.

Ergometr wioślarski

Strefa maszyn z obciążeniem stosowym

15 maszyn wolnostojących umożliwiających trening każdej grupy mięśniowej, suwnica  Multipower - wielofunkcyjne urządzenie umożliwiające przeprowadzenie zróżnicowanego treningu mięśni rąk i nóg. Ruch sztangi jest kontrolowany przez dwie pionowe prowadnice. 

Urządzenia wielofunkcyjne - brama do treningu obwodowego

Urządzenie wielofunkcyjne (Cable Stations) zaspokaja potrzeby treningowe zarówno osób początkujących, jak i zaawansowanych. Daje ono możliwość pracy nie tylko nad masą mięśniową, ale również pozwala zwiększyć siłę, szybkość i elastyczność, dzięki temu w prosty sposób możemy uzyskać wymarzoną sylwetkę. Urządzenie to zapewnia duży wachlarz możliwości wykonywanych ćwiczeń. Codzienny trening staje się ciekawy i wymagający.

Urządzenie Kinesis One to pierwsze urządzenie marki Technogym, które zostało wyposażone w innowacyjną technologię FullGravity. Dzięki temu, użytkownik ma możliwość wykonywania praktycznie nieograniczonej liczby ćwiczeń i sekwencji ruchowych. FullGravity pozwala na płynną zmianę obciążenia w różnych fazach wykonywanego ruchu w przestrzeni trójwymiarowej i to niezależnie od wielkości wybranego obciążenia wyjściowego. Kinesis One został również wyposażony w system 3D-Pulley, który pozwala na zmianę kąta i kierunku wykonywanego ruchu w zakresie 360 stopni, praktycznie w dowolnej płaszczyźnie i w dowolnym momencie. Dzięki zastosowaniu oddzielnych stosów, ćwiczący może wybrać różne obciążenia na każdą stronę ciała, co gwarantuje bardziej stabilny i zbalansowany rozwój.

Strefa wolnych ciężarów

Wyposażona w zestaw hantli chromowanych 1-10 kg, sztangielek uretanowych 8-30 kg, komplet ławeczek oraz sztang do wyciskania.

Szczegółowe informacje na temat godzin otwarcia oraz cennika TUTAJ