Uzdrowisko Ustroń Infolinia +48 33 854 54 54 Rezerwacja Online MTA Uzdrowisko Ustroń na Facebook
Wersja angielskaWersja niemiecka

Kuwejtczycy w Uzdrowisku Ustroń!

- Polska wydaje się być odpowiednim krajem do rehabilitacji powypadkowej i ortopedycznej. Pacjenci mogą tam oczekiwać wysokich standardów oraz usług w bardzo korzystnej cenie – uważa minister zdrowia Kuwejtu, dr Yasmin Abdulghafour. W ubiegłym tygodniu szef kuwejckiej służby zdrowia spotkał się z przedstawicielami 5 polskich najlepszych szpitali i ośrodków rehabilitacyjnych. Wśród nich był również przedstawiciel Uzdrowiska Ustroń.

Organizatorem wizyty przedstawicieli najlepszych polskich szpitali i ośrodków rehabilitacyjnych w Kuwejcie był Grzegorz Olszak, ambasador Polski w tym kraju. Jego zdaniem polskie placówki rehabilitacyjne oferują usługi, na takim samym poziomie jak Wielka Brytania czy też Niemcy, ale za to zdecydowanie taniej. – Ważnym aspektem leczenia oraz rehabilitacji jest miejsce - musi ono być godne zaufania. Jesteśmy tu dzisiaj po to aby pokazać Wam ludzi, którzy są w 100 procentach godnymi zaufania. Ściągnęliśmy tu najlepszych doktorów, profesorów i prezesów z różnych ośrodków w Polsce – przekonywał kuwejckich gospodarzy ambasador Olszak.

- Od dłuższego czasu jesteśmy przygotowani na leczenie pacjentów z zagranicy. Rocznie leczymy około 700 gości z zagranicy, w tym również z krajów arabskich – podkreśla Bartosz Sadowski, prezes Uzdrowiska Ustroń. – Niewykluczone, że już wkrótce w naszym Uzdrowisku pojawią się pierwsi pacjenci z Kuwejtu – dodaje.

O tym, że wizyta przedstawicieli polskich placówek medycznych była udana, świadczy wypowiedź kuwejckiego ministra zdrowia oraz reakcja tamtejszych mediów. Dr Yasmin Abdulghafour nie ma wątpliwości, że kuwejccy pacjenci mogą oczekiwać w Polsce wysokich standardów oraz usług w bardzo korzystnej cenie. Z kolei kuwejckie media podkreślały, że Polska jest obiecującym punktem docelowym dla pacjentów. Pierwsze kroki w tym kierunku zostały już wykonane. Od stycznia br. do Polski trafiło już 10 kuwejckich pacjentów.

Wizyta przedstawicieli 5 najlepszych polskich szpitali i ośrodków rehabilitacyjnych w Kuwejcie, była pierwszą tego typu w historii polsko-kuwejckich relacji. Ambasador Grzegorz Olszak zapowiedział, że już wkrótce należy się spodziewać rewizyty przedstawicieli kuwejckiego ministerstwa zdrowia w Polsce. 

Uzdrowisko Ustroń jest jednym z największych placówek rehabilitacyjnych w Polsce. Rocznie przyjmuje około 30 tys. pacjentów. Codziennie w ośrodku wykonywanych jest 6 tys. zabiegów. Uzdrowisko Ustroń dysponuje m.in.: 6 salami do kinezyterapii , 28 stanowiskami do zabiegów z użyciem naturalnej borowiny, 17 stanowiskami do masażu, 50 wannami do hydroterapii i balneoterapii oraz 20 stanowiskami do monitorowanego treningu kardiologicznego. W Uzdrowisku pracuje 40-u lekarzy różnych specjalności, 90 pielęgniarek oraz 120 fizjoterapeutów.

Od kilku lat Uzdrowisko Ustroń konsekwentnie podnosi jakość świadczonych usług oraz standard bazy noclegowej. Efekty tych działań są już widoczne. Przedsiębiorstwo Uzdrowiskowe „Ustroń” SA w rankingu „Skrzydła zdrowego biznesu”, przygotowanym na zlecenie Dziennika Gazeta Prawna, znalazło się wśród najlepszych polskich placówek szpitalnych. Spółka uplasowała się na 6 miejscu wśród szpitali mających przychody na poziomie od 51 do 100 mln złotych rocznie.

Ustroń, 10 marca 2015