Uzdrowisko Ustroń Infolinia +48 33 854 54 54 Rezerwacja Online MTA Uzdrowisko Ustroń na Facebook
Wersja angielskaWersja niemiecka

Konkurs fotograficzny "Ustrońskie piramidy"

Fotografujesz? Fascynują Cię ustrońskie piramidy? Weź udział w konkursie fotograficznym zorganizowanym przez Uzdrowisko Ustroń. Jego tematem są ustrońskie piramidy. Z 28 zaprojektowanych przez zespół architektów w składzie: Aleksander Franta, Henryk Buszko i Tomasz Szewczyk – zrealizowano 15. 

Przez jednych nazywane cudem architektury, przez mieszkańców Ustronia nazywane piramidami lub trójkątami, wpisane do herbu miasta obowiązującego w latach 1977-2009, wizytówka miasta, a w niektórych przypadkach – powód do wstydu. O intrygujących nazwach. Z pewnością – ustrońskie piramidy są widoczne już z daleka na zboczu Równicy. 

Z okazji przypadającego w tym roku 30-lecia Równicy (24 listopada otwarto I Oddział Kardiologiczny) oraz przyszłorocznego 50-lecia nadania miastu statusu uzdrowiska, zachęcamy do poznania i odkrycia na nowo historii dzielnicy Zawodzie, a w szczególności charakterystycznych piramid. 

Fotografujcie i przysyłajcie do nas swoje prace. Walczcie o atrakcyjne nagrody finansowe, a w efekcie stwórzmy razem wystawę „Ustrońskie piramidy”.

Skąd się wzięły piramidy? Mówił w wywiadzie dla Gazety Wyborczej w 2014 r. jeden z ich architektów – Henryk Buszko:

Nie chcieliśmy w Ustroniu zbudować typowego miasteczka uzdrowiskowego, bo zepsulibyśmy krajobraz. To musiały być luźno ustawione budynki, zatopione w bogatej zieleni. Pierwotnie miały przypominać kamienne ostańce. Resztę wymusiła na nas natura. W górach jest zimą mnóstwo śniegu, więc dachy nie mogą być płaskie, ale skośnego też nie chcieliśmy, bo powstałaby typowa góralska chałupa. Zrobiliśmy więc model sześcianu, przecięliśmy go ukośnie i uzyskaliśmy dwie piramidy. To było to!

Cały tekst dostępny jest TUTAJ

Teraz jesteśmy ciekawi jak Wy widzicie ustrońskie piramidy. 

Konkurs potrwa do końca września. Wszystkich zainteresowanych prosimy przesyłanie zdjęć zgodnie z regulaminem na adres marketing@uzdrowisko-ustron.pl

 Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy 

Regulamin konkursu fotograficznego "Ustrońskie piramidy"

Formularz zgłoszeniowy

Formularz zgłoszeniowy

Patronat