Uzdrowisko Ustroń Infolinia +48 33 854 54 54 Rezerwacja Online MTA Uzdrowisko Ustroń na Facebook
Wersja angielskaWersja niemiecka

Konferencja "Polka w Europie" w Uzdrowisku Ustroń

Blisko stu dziennikarzy zajmujących się tematyką zdrowia przez dwa dni gościło w Uzdrowisku Ustroń. 26 i 27 września 2015 r. odbyła się już po raz czternasty Konferencja "Polka w Europie". Konferencję zorganizowało Stowarzyszenie Dziennikarze dla Zdrowia. Patronem merytorycznym konferencji był Uniwersytet Medyczny, a współorganizatorem wydarzenia Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca. 

Temat przewodni 14. edycji Konferencji: Medycyna XXI  dokąd zmierzamy? Nowatorskie metody leczenia: diagnostyka, chirurgia, farmakoterapia, rehabilitacja. 

W pierwszym dniu konferencji z jej uczestnikami spotkała się Beata Małecka-Libera, sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia, pełnomocnik rządu ds. projektu ustawy o zdrowiu publicznym. Wygłosiła wykład "Ustawa o zdrowiu publicznym oraz Narodowy Program Profilaktyki  jakościowa zmiana w polskiej ochronie zdrowia: od leczenia do zapobiegania".

Wśród prelegentów znaleźli się także wybitni specjaliści Polsko-Amerykańskich Klinik Serca: prof. dr hab. n. med Paweł Buszman, prof. dr hab. n. med Andrzej Bochenek oraz dr n. med. Marek Król. 

Dla dziennikarzy biorących udział w Konferenci przygotowano wiele atrakcji m.in. zwiedzanie Uzdrowiska Ustroń, zabiegi a także stoiska medyczne.

Drugi dzień konferencji zbiegł się z obchodzonym 27 września Światowym Dniem Serca. Na specjalnie przygotowanych stoiskach medycznych była możliwość porozmawiania ze specjalistami: kardiologami, fizjoterapeutami oraz dietetykami. Można było także skorzystać z okazji i wykonać badania - m.in. pomiar ciśnienia i cukru oraz ekg. 

Jak podkreślają organizatorzy  Konferencja Polka w Europie to unikalna na skalę europejską konferencja szkoleniowo-informacyjna. 

Ustroń, wrzesień 2015 r.