Uzdrowisko Ustroń Infolinia +48 33 854 54 54 Rezerwacja Online MTA Uzdrowisko Ustroń na Facebook
Wersja angielskaWersja niemiecka

Europejski Kongres Gospodarczy z udziałem przedstawicieli Uzdrowiska Ustroń

Już po raz ósmy odbył się w Katowicach Europejski Kongres Gospodarczy. To najważniejszy wydarzenie gospodarcze w Europie Centralnej. Na trzy dni do Katowic przyjechało ponad 8 tysięcy gości z Europy, Azji i Afryki. 

Prawie 8000 gości, 100 paneli i kilkuset panelistów - tak w skrócie podsumować można zorganizowany w dniach 18-20 maja 2016 r. Europejski Kongres Gospodarczy. 

Do Katowic przyjechali m.in. premier Beata Szydło, Jarosław Gowin - wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego oraz prof. Jerzy Buzek. W Europejskim Kongresie Gospodarczym wzięli także udział goście z zagranicy, a wśród nich np. były prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili, a także Istvána Mikola, minister spraw zagranicznych i handlu z Węgier, James Whittaker z firmy Microsoft czy Ludovico Alcorta z agendy ONZ UNIDO. 

W Katowicach nie zabrakło także przedstawicieli Uzdrowiska Ustroń. W sesji poświęconej zarządzaniu szpitalami wziął udział Wiceprezes Zarządu Uzdrowiska Ustroń - Piotr Ciepał. Natomiast Prezes Zarządu - Bartosz Sadowski wziął udział w sesji dotyczącej niskiej emisji i w dyskusji poświęconej konsekwencjom złej jakości powietrza w Polsce.