Uzdrowisko Ustroń Infolinia +48 33 854 54 54 Rezerwacja Online MTA Uzdrowisko Ustroń na Facebook
Wersja angielskaWersja niemiecka

Najlepsi biegacze górscy przyjechali do Uzdrowiska Ustroń!

Już po raz drugi Uzdrowisko Ustroń gościło najlepszych biegaczy górskich! Jako partner strategiczny zawodów Eliminator, zaprosiliśmy uczestników do Uzdrowiskowego Instytutu Zdrowia oraz do Hotelu Wilga***. Ufundowaliśmy także nagrody dla naszych biegaczy, a nasi pracownicy próbowali swoich sił w biegu na Czantorię.

Wielki Finał Ligi Biegów Górskich Dare 2b!

25 listopada 2017 r. Udrowisko Ustroń i miasto Ustroń byli gospodarzami Finału Ligi Biegów Górskich Dare 2b. Na zboczach Czantorii odbyły się niecodzienne zawody, w których zmagało się blisko 400 najlepszych zawodniczek i zawodników w tej coraz bardziej popularnej dyscyplinie sportu. Finał ten był zwieńczeniem blisko rocznej rywalizacji w Lidze Biegów Górskich Dare 2b, która to w tym roku obejmowała ponad 300 zawodów biegowych rozgrywanych we wszystkich zakątkach polskich gór.

Targi Sport Zdrowie Uroda

W Uzdrowiskowym Instytucie Zdrowia zorganizowano Targi dla wszystkich miłośników aktywnego stylu życia. Tu także mieściło się biuro zawodów Eliminatora. Po biegu zaprosiliśmy wszystkich do regeneracji w naszych nowoczesnych basenach solankowych. A w Auli odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla zwycięzców biegu.

Eliminator - czyli ile razy wbiegniesz na Czantorię

Zawody składają się z 4 biegów/etapów. W pierwszym etapie startują wszyscy zgłoszeni zawodnicy. W drugim etapie startuje 75% początkowej liczby startujących kobiet z najlepszymi czasami i 75% początkowej liczby startujących mężczyzn z najlepszymi czasami (zaokrąglając w górę do pełnej jedności). W trzecim i czwartym etapie startuje odpowiednio 50% i 25% początkowej liczby startujących kobiet i mężczyzn, najszybszych w poprzedniej serii. Zawodnicy, którzy na danym etapie (od startu do mety) nie zmieszczą się w limicie 45 minut nie będą sklasyfikowani na danym etapie. W szczególności zawodnicy, którzy dobiegną po limicie, nie zakwalifikują się do następnego etapu nawet gdyby były jeszcze wolne miejsca na kolejny etap.

Wyniki Eliminatora

Najlepsze biegi górskie uhonorowano w Hotelu Wilga***

Wieczorem, zawodnicy i organizatorzy imprez biegowych przenieśli się do Hotelu Wilga***, gdzie odbyła się uroczysta Gala, podczas której dekorowano najlepszych zawodników oraz nagradzano także organizatorów najlepszych biegów górskich. W całej Lidze 2017 odnotowano blisko 80 tysięcy osobostartów zawodników z Polski i zagranicy, co pokazuje jak popularną dyscypliną sportu stają się biegi górskie w naszym kraju. Zawodnicy rywalizowali zarówno w kategorii open jak i w kategoriach wiekowych oraz 4 podstawowych stylach w biegach górskich: stylu alpejskim, anglosaskim, na długim oraz ultra dystansie.

Oto zwycięzcy Ligi Biegów Górskich Dare 2b 2017:
Kobiety:
1. Dominika Wiśniewska -Ulfik (Alpin Sport Team)
2. Iwona Kik (Wosik Tervel Team)
3. Michalina Mendecka (Mosir Łaziska Górne/ 1 Second Team)
Mężczyźni:
1. Bartłomiej Przedwojewski (Salomon Sunnto Team)
2. Rober Faron (Salco Garmin Team)
3. Krzysztof Bodurka (Alpin Sport Team)

Oprócz wyłonienia najlepszych zawodników Ligi Biegów Górskich Dare 2b podczas Gali wręczono statuetki i certyfikaty dla najlepszych organizatorów biegów górskich – Złote Kozice. Wyłonienie najlepszych organizatorów nastąpiło na podstawie głosów samych zawodników startujących w poszczególnych imprezach.