Uzdrowisko Ustroń Infolinia +48 33 854 54 54 Rezerwacja Online MTA Uzdrowisko Ustroń na Facebook
Wersja angielskaWersja niemiecka

Eliminator i Gala Ligi Biegów Górskich

Po raz pierwszy w Ustroniu najlepsi biegacze górscy zakończyli sezon. W sobotę (26 listopada 2016 r.) wystartowali w finałowym biegu Eliminator Czantoria 2016 a wieczorem w Hotelu Wilga*** wzięli udział w uroczystej Gali Ligi Biegów Górskich. Uzdrowisko Ustroń było partnerem strategicznym wydarzenia.  

W sobotę 26 listopada w Ustroniu odbył finał biegów górskich Eliminator Czantoria 2016. Ponad 200 zawodników stanęło w obliczu wymagającego zadania. Trzeba było wbiec na szczyt Czantorii i to nie jeden raz! Najlepsi zameldowali się na szczycie nawet cztery razy. Zgodnie z regulaminem po każdym wbiegnięciu eliminowano po 25% kobiet i mężczyzn z najsłabszymi wynikami. 

O tym, że zadanie nie było łatwe niech świadczą te liczby:

  • długość jednego etapu to 1700 m,
  • przewyższenie ok. 450 m,
  • średnie nachylenie trasy to 27%.

Najlepsi biegacze pokonali ok. 6800 m i przewyższenie 1800 m.  

Zawody wygrał Andrzej Długosz z czasem 14:54 i Katarzyna Golba z czasem 19:12.

Wieczorem najlepsi górscy biegacze spotkali się w Hotelu Wilga***, gdzie odbyła się Gala Ligi Biegów Górskich. Ligę 2016 zwyciężyła Anna Celińska (Byledobiec Anin), trzykrotna Mistrzyni Polski: w stylu alpejskim, Skyrunning Skyrace i Skyrunning Vertica km, która na zboczach Czantorii zwyciężyła w I i II serii, w III była druga a w czwartej trzecia.
Wśród mężczyzn – niesamowitym finiszem na zakończenie Ligi popisał się Miłosz Szcześniewski (Salco Sport Team) – brązowy medalista Mistrzostw Polski na długim dystansie, wicemistrz Polski na ultradystansie i zwycięzca Biegu Rzeźnika, który na Czantorii przypieczętował swoje ostateczne zwycięstwo w Lidze. 

Jedną z nagród ufundowanych przez Uzdrowisko Ustroń dla zwycięzcó był Pakiet Biegacza czyli pobyt z zabiegami regeneracyjnymi w Medical & SPA Prestige Club. 

 Wszystkim biegaczom serdecznie gratulujemy!