Uzdrowisko Ustroń Infolinia +48 33 854 54 54 Rezerwacja Online MTA Uzdrowisko Ustroń na Facebook
Wersja angielskaWersja niemiecka

Kuwejccy pacjenci w Uzdrowisku Ustroń!

Uzdrowisko Ustroń nawiązuje oficjalną współpracę z krajami Zatoki Perskiej. Z ofertą oraz warunkami pobytu w tym największym w Polsce kompleksie uzdrowiskowym zapoznała się specjalna delegacja z kuwejckiego ministerstwa zdrowia. - Polskie uzdrowiska ORAZ SZPITALE REHABILITACYJNE ZNAJDUJĄCE SIĘ TAM oferują usługi na światowym poziomie, ale za zdecydowanie ATRAKCYJNĄ cenę. To czyni nas atrakcyjnym rynkiem ­­ uważa prezes Uzdrowiska Ustroń Bartosz Sadowski.

Kuwejccy urzędnicy mieli okazję zobaczyć jeden z 6 tys. zabiegów wykonywanych codziennie w Uzdrowisku oraz zapoznać się z jego bazą noclegowo-zabiegową. Byli m.in. pod wrażeniem wysokiego standardu pokoi.  Nasze uzdrowisko nie ustępuje pod żadnym względem zagranicznym odpowiednikom – zapewnia prezes Bartosz Sadowski. – Jesteśmy w stanie zapewnić taki sam standard za przystępną cenę – dodaje. Uzdrowisko Ustroń dzięki rozwiniętej bazie noclegowej jest w stanie przyjąć 1500 gości jednocześnie. Duża część obcokrajowców będzie zakwaterowana w należącym do Uzdrowiska Hotelu Wilga.

Wizyta była rezultatem współpracy między polskim ambasadorem w Kuwejcie  Grzegorzem Olszakiem, a tamtejszym ministerstwem zdrowia. Wcześniej w tym roku, przedstawiciele pięciu najlepszych polskich szpitali i ośrodków rehabilitacyjnych przebywali kilka dni w Kuwejcie, gdzie m.in. spotkali się z szefem kuwejckiej służby zdrowia. Wizyta była na tyle udana, że ministerstwo zdecydowało się wysłać delegatów do Polski, w tym do Uzdrowiska Ustroń, aby na własne oczy zobaczyli jak wszystko wygląda w rzeczywistości.

Kuwejccy goście nie kryli swojego zainteresowania połączeniem roli leczniczej Uzdrowiska z funkcjami MEDICAL SPA ORAZ SPA . – Od kilku lat staramy się połączyć te dwie koncepcje. Z jednej strony rozwijamy rehabilitację, zwłaszcza kardiologiczną, co jest oczywiste – naszym właścicielem jest Grupa American Heart of Poland,  a z drugiej strony od kilku lat wzbogacamy naszą ofertę również o pakiet usług MEDICAL SPA I SPA, relaksacyjnych czy wellness – podkreśla  Bartosz Sadowski. – W naszym uzdrowisku działa jeden z najnowocześniejszych w Polsce ośrodków Medical & SPA łączący skuteczność działań medycznych z delikatnością SPA i harmonią zabiegów relaksacyjnych – dodaje.

Podczas wizyty w Uzdrowisku przedstawiciele kuwejckiego resortu zdrowia interesowali się wieloma szczegółami związanymi z ewentualnym leczeniem ich pacjentów. Podkreślali rolę współpracy polskich specjalistów  z lekarzami w Kuwejcie. Z kolei prezes Sadowski zapewniał swoich gości, że Uzdrowisko jest w stanie dopasować program leczenia do poszczególnych pacjentów uwzględniając specyfikę każdego przypadku zapewniając tym samym wysoką efektywność procesu.

Jednocześnie gwarantował, że jest w stanie bardzo szybko zorganizować przelot chorych z Kuwejtu do Polski. LUFTHANZA MOBILITY PARTNER  – Dokonujemy wszelkich starań, aby nasi zagraniczni pacjenci otrzymali wizę w ciągu 48 godzin – tłumaczy Bartosz Sadowski. Delegacja z Kuwejtu była mile zaskoczona sposobem w jaki Uzdrowisko dostosowuje programy lecznicze do poszczególnych jednostek.

Oprócz Uzdrowiska Ustroń delegacja kuwejckiego resortu zdrowia odwiedziła również Polsko-Amerykańską Klinikę Serca w Bielsku-Białej, z której pacjenci po INCYDENTACH KARDIO CHIRURGICZNYCH I NACZYNIOWYCH  są wprost kierowani na rehabilitację kardiologiczną do Uzdrowiska Ustroń. – Wizyta w tak nowoczesnej placówce zrobiła ogromne wrażenie na naszych gościach – nie ukrywa prezes Bartosz Sadowski.

Podczas marcowej wizyty w Kuwejcie przedstawiciele najlepszych polskich szpitali i ośrodków rehabilitacyjnych  usłyszeli, że „Polska wydaje się być odpowiednim krajem do rehabilitacji powypadkowej i ortopedyczne i KARDIOLOGICZNEJ”. – Nasi pacjenci mogą u Was oczekiwać wysokich standardów oraz usług w bardzo korzystnej cenie – mówił wówczas minister zdrowia Kuwejtu dr Yasmin Abdulhafour.  Kuwejckie media relacjonując wizytę polskiej delegacji w ich kraju podkreślały, że Polska jest  obiecującym punktem docelowym dla pacjentów. Indywidualni kuwejccy  pacjenci  trafiali już wcześniej do Uzdrowiska Ustroń wystawiając ośrodkowi wysoką ocenę.

Ustroń, 12 czerwca 2015